12 kwietnia

Norymberga - miasto z klimatem...

Norymberga - miasto z klimatem...
Połowę 2012 roku spędziłam w mieście, które słynie z pierników, drewnianych ozdób na choinkę oraz prawdziwych norymberskich kiełbasek. Mowa oczywiście o Norymberdze, pięknym, starym bawarskim mieście, które w czasie drugiej wojny światowej zostało zbombardowane i niemal doszczętnie zniszczone. Trudno w to uwierzyć spacerując dziś miejskimi uliczkami, gdyż zabytki zostały bardzo starannie odbudowane. Zresztą sami zobaczcie:

Widok na panoramę miasta z zamku.
 
W drodze na Zamek Cesarski - Kaiserburg.
 
Kościół świętego Wawrzyńca zbudowany w latach 1270 - 1350.  Z zewnątrz świątynię cechuje portal główny ozdobiony rzeźbami i okrągłym witrażem, otoczony dwoma wieżami.
 
 
 

 
Stary ratusz.
 


Szpital św. Ducha zbudowany w latach 1332 - 1339.
 

Charakterystyczne dla Bawarii budynki.
 


04 kwietnia

U matiny. Startujemy.

U matiny. Startujemy.
Dawno, dawno temu przez przypadek trafiłam na ciekawego bloga, z tego bloga przeszłam do kolejnego i do następnego... Byłam oczarowana Waszymi wpisami i pięknymi zdjęciami. Pomyślałam sobie, że ja też chcę mieć takie swoje miejsce  w sieci. I oto jest mój pierwszy blog U matiny, gdzie będą pojawiały się posty o tematyce wnętrzarskiej, moje robótki,  będzie też trochę kulinarnie, z garstką podróży. Taki misz - masz w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

Serdecznie zapraszam!

Copyright © 2016 U matiny , Blogger