19 października

Leśne grzybki.

Leśne grzybki.
Już jakiś czas tworzę posty na tym blogu, może nie za często z powodu braku czasu, ale wiadomo, że bardzo lubię wolny czas spędzać na łonie natury. Taki już ze mnie łazik i jak tylko mam chwilkę wybieram się do lasu. Pospacerować, pooglądać, nacieszyć oczy, pooddychać pełną piersią tym cudownym, świeżym, rześkim powietrzem. No i czasami, przeważnie jesienią kiedy las jest pełen skarbów, udaje mi się znaleźć coś ładnego. Tym razem wyłapywałam piękne okazy grzybów, niektóre widziałam po raz pierwszy. Oczywiście te najładniejsze i najokazalsze zazwyczaj są tymi niejadalnymi. Aż żal patrzeć, takie ładne, nie ponadgryzane. :)
 


 
 
Ale prawdziwym SKARBEM okazała się być Czubajka kania, omal nie popłakałam się ze szczęścia, bo bardzo je lubię, a nie jadłam ich już chyba trzy lata jak nie dłużej. Trafiłam na nie przez przypadek i omal się przez jedną przewróciłam :) a... tam całe mnóstwo wielkich "talerzy". Cudowny widok. No i ta wszędobylska Opieńka miodowa, maleńka i pyszniutka.
 
 

 
Nie da się opisać tej radości, kiedy przemierzając las wzdłuż i wszerz, niemalże z nosem przy ziemi trafia się na grzybka. Hurraaaa... mam! Metr dalej drugi, potem nic. I za jakiś czas od nowa. :) I za to lubię tę porę roku. Za kolory i grzybki. A w tym roku jesień mamy wyjątkowo piękną.
 
Wspaniałego weekendu życzę! :)
Pozdrawiam - Magda


06 października

Zabawa w "Podaj dalej".

Zabawa w "Podaj dalej".
Witajcie!
 
Jakiś czas temu załapałam się na zabawę w "Podaj dalej" u Agaty. Świetna sprawa. Dostałam wspaniałe prezenciki. Codziennie cieszą moje oko. :) To takie miłe dostać od kogoś upominki bez okazji. Tym samym teraz ja zobowiązuję się uszczęśliwić trzy następne osoby, które jako pierwsze pozostawią pod tym postem komentarz. Zapraszam do zabawy.
 
A oto prezenty od Agaty:
 


Dostałam śliczne podkładki pod kubki z ubóstwianym przeze mnie motywem róży. :) Jestem zachwycona. Igielnik z motywem African Flower, do tego szpileczki z serduszkami, zawieszki, kawusie i mnóstwo słodkości, które niestety nie doczekały się zdjęć, hi hi... Straszny łasuch ze mnie :) Dziękuję Ci bardzo za te wspaniałości.
 
 

Tak się prezentuje tył igielniczka. A poniżej podkładki w całej okazałości.


 
Na koniec igielnik spełniający swoją rolę.  
 
Czas przedstawić Wam zasady zabawy zaczerpnięte z bloga Agaty:
 
1. Do zabawy zapraszam osoby aktywnie prowadzące blogi.
2. Trzy pierwsze osoby, które zostawią komentarz pod tym postem i wyrażą chęć udziału w zabawie, otrzymają ode mnie własnoręcznie wykonany upominek.
3. Tym samym osoby te zobowiązują się automatycznie do zorganizowania zabawy u siebie na blogu po otrzymaniu prezentu ode mnie i:
- w terminie do 3 miesięcy wykonają własnoręcznie upominki dla trzech osób,
- ogłoszą u siebie na blogu zapisy dla trzech kolejnych osób.
 
I podobnie jak moja poprzedniczka mam nadzieję, że znajdą się osoby, które chętnie wezmą udział w zabawie i obdarują następne trzy osoby własnoręcznie wykonanymi cudownościami.
 
 
Pozdrawiam - Magda 

Copyright © 2016 U matiny , Blogger